Mapa Serwisu Poleć Serwis Strona Główna Kontakt

Linie do produkcji pelletu i brykietu

 

Odnawialne źródła energii (OZE) są coraz częściej wykorzystywane zarówno w przemyśle jak i w gospodarstwach domowych. Wzrost zainteresowania wiąże się z jej nieszkodliwością dla środowiska i stopniowym wyczerpywaniu się źródeł energii konwencjonalnej.

 

Której eksploatacja jest jedną z przyczyn niepokojących zmian klimatycznych. Perspektywa zużycia wszystkich surowców takich jak węgiel, gaz ziemny, ropa, sprawia iż poszukiwanie alternatyw staje się procesem nieuniknionym.

Polski sejm przyjął w roku 2001 Strategię Rozwoju Energytyki Odnawialnej, w dokumencie tym przewiduje się na rok 2010 - 14% udział OZE w bilansie energetycznym. Unia Europejska co roku wydaje dyrektywy dla ciepłowni i elektrociepłowni o odpowiednich proporcjach spalania biomasy z innymi komponentami.

Pellet jako paliwo produkowane z biomasy  jest doskonałą alternatywą dla węgla. Surowcem do produkcji granulatu są odpady kawałkowe, zrębki, trociny, pył w suchej lub mokrej postaci, pozyskiwane przy przerobie drewna w zakładach i tartakach. Możliwe jest również produkowanie pelletu z kory, upraw roślin energetycznych i słomy.

Biomasa poddawana jest kolejnym procesom – suszenia, mielenia i prasowania. Pellet wytłacza się z rozdrobnionej suchej biomasy pod dużym ciśnieniem w prasie rotacyjnej. Powstały granulat ma kształt cylindryczny o średnicy 6-25mm i długości do kilku centymetrów. Nasza firma kompletująca jedne z największych linii do produkcji pelletu osiąga wydajność od 2,5 do 25 t/h. W pełni zautomatyzowana, począwszy od przyjęcia surowca a skończywszy na specjalistycznym robocie do paletyzacji worków o pojemności 15/25 kg oraz 1 tony. Nowością jest system owijania gotowych palet folią w sposób gwarantujący wodoszczelność.

 
© Wszystkie prawa zastrzeżone dla GZRM
realizacja: noveo interactive
Powered by Quick.Cart