Mapa Serwisu Poleć Serwis Strona Główna Kontakt

Transport pneumatyczny i mechaniczny

 

Transport pneumatyczny to system urządzeń, który służy do przesyłania materiałów sypkich, ziarnistych i pylistych. Medium nośnym jest tu powietrze działające pośrednio lub bezpośrednio na cząsteczki materiału, powodując ich przemieszczanie.

 

Transport pomiędzy różnymi odcinkami produkcji odbywa się drogą przewodową o określonych parametrach. Jest elastyczny w zabudowie. Nadaje się do wszelkiego rodzaju modernizacji ponieważ ułożony rurociąg zajmuje najmniej miejsca z dostępnych urządzeń transportujących.

Jako system służący do przemieszczania substancji nielepkich, pylistych lub o drobnej ziarnistości, znajduje swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

 

Transport mechaniczny odbywa się przy pomocy przenośników. Służy do przemieszczania zarówno materiałów w postaci sypkiej jak i w postaci ładunków jednostkowych. Odbywa się to wzdłuż określonej trasy przy pomocy odpowiednio dobranych przenośników. Począwszy od taśmowych, poprzez łańcuchowe aż do rolkowych ich wybór zależy od rodzaju produktów i preferencji klienta. W pełni zautomatyzowane linie transportu mechanicznego znacznie obniżają koszty produkcji. 

 

Przenośniki te znajdują zastosowanie przy załadunku i rozładunku zbiorników, silosów i cyklonów. Każde zapotrzebowanie klienta jest rozwiązywane indywidualnie i dostosowywane do jego potrzeb. Jako firma dostosowujemy nasze urządzenia nawet do pracy w ekstremalnych warunkach, w których występuje podwyższona temperatura a substancje są szkodliwe dla zdrowia.

 
© Wszystkie prawa zastrzeżone dla GZRM
realizacja: noveo interactive
Powered by Quick.Cart