Mapa Serwisu Poleć Serwis Strona Główna Kontakt

Instalacja gdańskich specjalistów

Gdańskie Zakłady Remontowo Montażowe specjalizują się w tworzeniu zautomatyzowanych linii do produkcji pelletu i brykietu. Najbardziej nowoczesne konstrukcje powstały w Polsce i na Ukrainie.

Gdańskie Zakłady Remontowo Montażowe powstały w 1951 roku. Obecnie są firmą produkującą urządzenia z zakresu wentylacji, odpylania, transportu pneumatycznego (wentylatory, filtry, cyklofiltry), transportu mechanicznego (przenośniki łańcuchowe, taśmowe, rolkowe, ślimakowe), separacji oraz dozowania (dozowniki celkowe i przesiewacze). Urządzenia te mają zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i są wykorzystywane przy przerobie drewna, metalu, biomasy, materiałów sypkich, cementu, soli i innych materiałów. Od 2007 roku firma do swojej oferty wprowadziła montaż zautomatyzowanych linii do produkcji pelletu i brykietu. Podjęto współpracę z różnymi firmami i zakładami działającymi w obrębie przemysłu drzewnego.

Linie do produkcji pelletu i brykietu pozwalają w 100% wykorzystać odpady drzewne. Formy takie jak odpady kawałkowe, zrębki, trociny czy pył w suchej lub mokrej postaci, są pozyskiwane przy różnego rodzaju produkcji elementów drewnianych w zakładach produkcyjnych i tartakach. Pellet powstaje w wyniku wyciskania specjalnie przygotowanej masy surowca drzewnego przez matrycę z otworami o średnicy od 4 do 12 mm. Firma specjalizuje się w kompletacji linii o wydajności od 2,5 do 25 t/h. Doświadczeni specjaliści w zakresie konstruowania linii produkcji pelletu i brykietu w uzgodnieniu z inwestorem dobierają i oferują urządzenia. Zakres inwestycji jest analizowany pod względem ekonomicznym.

Najbardziej nowoczesna i zautomatyzowana linia powstała na Ukrainie w Kosovie dla firmy TOB Barlinek Ukraine, w której produkcja jest na poziomie 4t/h w klasie DIN Plus. Linia jest w pełni zautomatyzowana, począwszy od przyjęcia surowca a skończywszy na specjalistycznym robocie do paletyzacji worków z pelletem o pojemności 15/25 kg oraz układu BB 1 tony. Nowością jest system owijania gotowych palet folią w sposób gwarantujący wodoszczelność. Pellet produkowany przez firmę Barlinek S.A. otrzymał certyfikat Din Plus, co potwierdziło wysoką jakość wyrobu przez światową jednostkę certyfikującą DIN CERTCO.

Jako biopaliwo od lat jest powszechnie stosowany w gospodarstwach domowych w Europie północnej i zachodniej. Unia Europejska co roku wydaje dyrektywy dla ciepłowni i elektrociepłowni o odpowiednich proporcjach spalania biomasy z tradycyjnymi surowcami. W Polsce coraz więcej osób wdraża ten system jako alternatywę dla węgla. Dostrzegając korzyści i zalety płynące ze spalania biopaliwa, system ten wprowadzają zakłady produkcyjne, przedsiębiorstwa, firmy i odbiorcy indywidualni.

Portal internetowy> Maszyny w przemyśle drzewnym>

 
© Wszystkie prawa zastrzeżone dla GZRM
realizacja: noveo interactive
Powered by Quick.Cart